تابلو نقاشی،تابلو نقاشی مدرن،تابلو

irises-1889- Still life painting

تابلو نقاشی عبارت است از اعمال رنگ، رنگدانه یا دیگر مواد رنگی به یک سطح جامد. مرسوم است که معمولا با یک قلم مو استفاده شود، اما ابزار دیگری، مانند چاقو، اسفنج ها، و رنگ پاش را می توان استفاده کرد.

تابلو نقاشی یک حالت از بیان خلاق است و اشکال متعدد دارد. نقشه کشی، ژست (در نقاشی های gestural)، ترکیب، روایت ( در هنر روایت)، یا انتزاع (در هنر انتزاعی).

تابلو نقاشی را می توان طبیعی و بازنمودی (در یک زندگی و یا منظره نقاشی ) مانند عکاسی، عکس، انتزاعی، روایت، symbolistic ( در هنر نماد)، احساسی ( در اکسپرسیونیسم)، و یا سیاسی در طبیعت (به عنوان در Artivism) دانست.

بخشی از تاریخ تابلو نقاشی در هر دو هنر شرقی و غربی وجود دارد ؛نقوش و ایده های معنوی بیشتر به چشم می خوردند. نمونه هایی از این نوع از تابلو نقاشی در آثار هنری هنرمندان به تصویر  کشیده شدند، چهره های اساطیری در سفال، صحنه های کتاب مقدس بر روی دیوارهای داخلی و سقف کلیسای سیستین، صحنه هایی از زندگی بودا و یا تصاویر دیگر از منشاء دینی شرقی.

در هنر تابلو نقاشی،عمل و نتیجه عمل را توصیف می کند. تابلو نقاشی معمولا بر روی  سطوحی مانند دیوار، کاغذ، بوم، چوب، شیشه، لاک، خاک رس، برگ، مس و بتن خلق می گردد.

حتی ممکن است ترکیب مواد مختلف دیگر از جمله شن و ماسه، خاک رس، کاغذ، گچ، برگ طلا یک تابلو نقاشی را خلق نماید و یا همچنین به عنوان اشیاء بصورت  عبارت تابلو نقاشی نیز در خارج از هنر به عنوان یک تجارت مشترک در میان صنعتگران و سازندگان استفاده  شود.

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

by تابلومکث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.